50 évvel ezelőtt ez volt a legbiztonságosabb Opel

Az Opel OSV 40 nem rendelkezik vészfék asszisztenssel, légzsákokkal, holttérfigyelő rendszerrel vagy parkoló szenzorokkal, amelyek megvédenék a kisebb ütközésektől. Ez a modell a biztonságos autó 1974-es fogalmát reprezentálja.

50_evvel_ezelott_ez_volt_a_legbiztonsagosabb_opel.png

Bár nem minden autó lett könnyebben vezethető az elmúlt évtizedekben, az biztos, hogy a passzív és aktív biztonság jelentősen fejlődött, és számos fejlesztés segített életeket menteni.

Az Opel 1974-ben a Kadett alapjaira építve készítette el az OSV 40 tanulmányautót, hogy bemutassa, hogyan nézett volna ki az egyik legbiztonságosabb autó a korszakban.

A Kadett C-t 1973-ban mutatták be; ez volt az Opel utolsó hátsókerekes kisautója. A Kadett különféle változatai között volt sportos kétajtós, klasszikus szedán, rövid háromajtós, szellős kabrió és praktikus kombi is. Hat éven át gyártották, ez idő alatt 1,7 millió Opel Kadett készült Nyugat-Németországban.

A frissen bemutatott Kadett négyajtós változata ideális alapot nyújtott a biztonságot kiemelő tanulmányautóhoz, mivel úgy tervezték, hogy akár 65 km/órás sebességgel is elviseljen egy frontális ütközést. Az OSV 40-et egy londoni konferencián mutatták be, nevét az Opel Safety Vehicle és a 40 mérföld/órás sebesség kombinációjából kapta.

Egy Opel Kadett változattól függően körülbelül 800 kilogrammot nyom, de az OSV 40 fejlesztésénél a mérnökök célja az volt, hogy a biztonsági felszerelések ellenére az autó súlya 1000 kilogramm alatt maradjon.

Mivel biztonsági kormányművel és fejlesztett gyűrődő zónákkal, valamint merev utascellával látták el, a Kadett ideális alap volt. Végül az OSV 40 súlya 960 kilogrammnál állt meg.

A korszakban a legtöbb autónak fém lökhárítói voltak, de az Opelnél poliuretán habbal töltött elemekre cserélték, amely meghosszabbította az autó előtti részt. A fényszórók is mélyebben helyezkednek el az OSV 40-en, hogy kisebb ütközések során elkerüljék a sérüléseket.

A mérnökök felfedezték, hogy ezt a megoldást több ponton is alkalmazhatják, ezért a küszöböket és az ajtók üregeit poliuretán habbal töltötték fel, amely jól elnyeli az ütközési energiát.

A tető keresztmerevítőit megerősítették, a fejtámlákat ezekhez rögzítették, de az ülések továbbra is állíthatóak maradtak. Az utastérben is alkalmazták a poliuretán habot minden olyan elemre, amelyet egy baleset során az utasok érinthetnek.

Az övek elengedhetetlenek, és újdonság a vezető és az utas közötti korlát, amely megakadályozza, hogy ütközéskor összeütközzenek a testek. E funkció ma a középső légzsákok feladata.

Mind a négy utast hárompontos öv védi, és az első fejtámlákhoz hasonlóan a hátsók is egyediek. A hátsó utazók számára kifejlesztettek egy redőnyhöz hasonló rendszert, amely nagy felületen támasztja meg a fejet anélkül, hogy csökkentené a kilátást.

Az autóhoz készült Hella fedélzeti ellenőrző rendszer figyelmeztető lámpákkal jelez a lehetséges hibákról, míg a hátsó ablak mögött négy további lámpa található, amelyek vészfékezés esetén aktiválódnak és elakadásjelzőként is funkcionálnak.

A bejegyzés trackback címe:

https://autorajongo.blog.hu/api/trackback/id/tr2518486899

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Friss topikok

Címkék

Autó (126) Hírek (76) Teszt (2) Címkefelhő

 

süti beállítások módosítása