Amikor a szárnyak nagyok és a szoknyák rövidek voltak.
Gyakran az open-wheel motorsport aranykorának tekintik az 1960-as éveket, amikor is az innováció és a kreativitás csúcspontját jelentették, és megszülettek a világ legismertebb versenyautói.
Az egyik ilyen emlékezetes autó a Lotus 59B, amelyből egy példány most a Motikon kínálatában eladó.
A versenyzés kemény. A verseny erős. A dicsőség függőséget okoz. A veszély állandó, mégis csak a legbátrabbak adják bele mindenüket hétről hétre.
Az ilyen kijelentések talán Hollywood-filmek dramatizált jeleneteinek és túlzó szerkesztésének tűnhetnek, de az 1960-as években az Open Formula versenyzés egy veszélyes, dacoló, és egyszerűen ínycsiklandó versenyautókból álló koktél volt.
Kevés autó olyan lenyűgöző, mint a Lotus 59B, és ez a Motikon által kínált példány a sport legjobbjai által volt vezetve.
A Lotus az 1960-as évek elején és közepén jelentős küzdelmet folytatott azért, hogy megtartsa a dobogós helyezéseket mind a Formula 2-ben, mind a 3-ban, mivel az olyan versenytársak, mint Brabham és a vakmerő Coopers egyre erősebb versenytársként jelentek meg.
Ahogy az évtized vége közeledett, a csapatnak újra kellett gondolnia stratégiáját, és így született meg az 59-es és 59B modell az 1969-es szezonra.
Az építés egy összetett, négyszögletes csőváz volt alumínium aljzattal, jellegzetes elemei közé tartoztak a közvetlen légáramlatba helyezett hátsó fékek, hasonlóan a hatalmas Lotus 49 F1 autóhoz.
Az első fékeket majdnem teljesen lefedték az első kerekek, védve őket az időjárás viszontagságaitól, és a rendkívül magas fordulatszámon hűtötték őket.
Nagy reményekkel és egy teljesen új autóval ez a konkrét Lotus 59B, a 21-es számú alváz 1969-ben került a híres Roy Winkelmann Racinghez.
Ez az egyik a három közül, amely valaha készült, és az egyetlen, amely még mindig az 1969-es specifikációban létezik, így valóban ritka versenytörténeti darab.
A Lotus nagy megkönnyebbülésére az autó nagy sikereket ért el az 1969-es Formula 2 szezonban, Jochen Rindt egy győzelmet aratott, és Ronnie Peterson az ötödik helyen végzett második F2-es versenyén a Roy Winkelmann Racing csapatában.
Most, egy alapos restaurálás után, amely során az autót teljesen szétszerelték, az alvázrészeket röntgenvizsgálatnak vetették alá, a fékeket, a motort és a sebességváltót szétszedték, majd megvizsgálták és újra összerakták.
Az autó az eredeti, 1969-es Thruxton fényezésben lett helyreállítva, és készen áll arra, hogy ismét megmérettesse magát a történelmi versenyek világában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.