A Ferrari 456 GT már az márka egyik kevésbé ismert modellje volt, de kétséges, hogy valaha hallottál volna erről: a rendkívül ritka Ferrari 456 GT Venice Cabriolet-ről, amit Brunei szultánja rendelt meg.
A szokásos egyszínű forgalomban a Ferrariak általában rendkívül könnyen felismerhetők. Alacsonyan ülő testük, vibráló (gyakran piros) festésük és nyolc vagy tizenkét hengeres morgásuk átvágja a városi zajt, vonzza a nézelődők figyelmét, mint semmi más az úton.
Azonban van néhány kivétel, és az szerény Ferrari 456 GT biztosan az egyik közéjük tartozik. A Ferrari grand tourer-je négy személy számára mindig is az észlelhetőség alatt volt, összehasonlítva Maranello más lovasaival; tiszta felülete, felugró fényszórói és visszafogott sziluettje nem kiáltja fel magát "Nézz rám!" ugyanúgy, mint egy Ferrari 360 vagy 550 Maranello, de éppen ezért szeretjük.
Nyilvánvalóan a Brunei szultánja is osztotta ezt a lenyűgözést, mert a 90-es évek végén nem egyet, hanem huszonegy Ferrari 456-ot rendelt magának és családjának. Ahogy már talán sejted, ezek nem voltak átlagos 456 GT-k, messze nem.
A szultán hét példányt rendelt mindhárom különböző változatból a 456 GT alatt, az összefoglaló nevű '456 GT Venice' alatt. Lehet, hogy láttál már az online fórumokon néhány alkalommal felbukkanó kombi változatot, miközben volt egy szedán verzió is, és egy 456 GT Venice-ről még azt is pletykálták, hogy teljes éjszakai látásrendszerrel van felszerelve.
Azonban ha olyan vagy, mint mi, ez az első alkalom, hogy látsz egy ilyet: egy ultra-ritka 456 GT Venice Cabriolet-t.
Ez a jobbkormányos példány egyedi kialakítású volt a Pininfarinától, és az egyetlen kabrió, amely nem jutott el Bruneibe, míg a többiek igen.
Ahogy valószínűleg látod, minden ajtó mögötti részt átterveztek, a legjelentősebb változás pedig a hiányzó tető, természetesen. Ha aggódsz a softtop funkcionalitása miatt, ne aggódj, mert valójában egy Mercedes SL-ből származik és beállították, de ez nem volt olyan egyszerű, mint csak beledugni és remélni a legjobbakat.
A Pininfarina nagymértékben újra kellett értékelnie a 456 mérnöki részleteit a kabrió tető elhelyezéséhez. Hogy helyet teremtsen a tető szerelvénynek, az eredeti sebességváltót egy Mercedes 4 fokozatú automatikusra cserélték, amelyet egyedi hangoltak a Ferrari V12-hez, miközben differenciál is került beépítésre.
Természetesen mindezek az új alkatrészek a hátsó kerekek fölötti súlyt jelentősen növelték, amivel a futómű sosem volt tervezve kezelni, ezért hidraulikus önkiegyensúlyozó hátsó futóművet is felszereltek.
Nyilvánvalóan amikor a Brunei szultánja egy üres csekket nyújt át neked, nem akarsz kísérletezni a mérnöki osztályon.
Ami a kabinát illeti, az egész belsőt fényűző zöld Connolly bőrrel újralakták, ami maximum pontszámot kap.
Nem hagyva kőkockát kőkocka után, még a hátsó üléseket is újra kellett tervezni a tető miatt. Az utolsó csillag a tortán ennek a lehetetlenül exkluzív tető nélküli autónak a Tubi kipufogórendszer, hogy fokozzák az élményt annak V12 motorjából, legyen a tető leengedve vagy felhúzva.
Most, hogy már az egyes részleteket ismertük, áttérhetünk a megjelenésre vonatkozó szubjektív témára.
Az elején, azok a csodálatos felugró fényszórók mögött észre fogod venni, hogy a facelift nélkül a 456 elveszítette a szellőzőnyílásokat.
Ez egy apró részlet, de egy olyan, ami némi üdvözlő agressziót ad hozzá az amúgy lenyűgözően egyszerű designhoz. Bár lehet, hogy még mindig üzlet van elöl, a hátsó részén már biztosan egy buli zajlik ebben a Venice Cabriolet-ben.
A Pininfarina kicserélte a 456 ovális hátsó lámpáit a Ferrari jellegzetes négy kerek egységére, mindegyiket mélyen befalazva a Venice Cabriolet lejtős hátsó karosszériájában.
Hátulról nézve ez a paripás emlékeztet minket egy érettebb és erőteljesebb verziójára egy másik 1990-es évekbeli olasz tető nélküli autónak, a Fiat Barchettának, de ne mondd meg a szultánnak, hogy mi mondtuk.
Végül, dicsérnünk kell az autó általános specifikációját is, amely egyedi színben készült, amit Forest Green néven kizárólag a Szultán számára állítottak össze.
Ami az ultra-korlátozott Ferrariakat illeti, a 456 GT Venice Cabriolet talán ugyanabba a kategóriába tartozik, mint az alapját képező közönséges Ferrari 456 GT. Ez talán nem okoz olyan gyors fordulatot, mint a Ferrari FX - a
Szultán másik megrendelése -, de a részletek iránti figyelem, és legfontosabbképpen az a színkombináció teszi azt vitathatatlanul vonzóbbá a mi szemünkben.
Természetesen az extra súly és a négysebességes automatikus váltó ellentétes lehet a "igazi Ferrari" szellemével, de amikor a nyári kirándulásokról van szó, nem tudunk elképzelni semmi kifinomultabbat ennél a zöld istennőnél.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.